Aktualności

Informacje

Czy potrzebujesz eksperta kredytowego?

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule jednym słowem, bez wahania mówimy: „tak”. Oczywiście, drogi czytelniku, możesz mieć wątpliwości, czy doradca kredytowy jest Ci potrzebny i czy jesteśmy w tym temacie w pełni obiektywni, dlatego postaramy się wyjaśnić Ci, na czym dokładnie polega praca pośrednika kredytowego.

Postawny sprawę jasno – kredyt hipoteczny możesz wziąć bez pomocy eksperta kredytowego, ale jeśli nie jesteś osobą obeznaną z branżą finansową, będzie się to wiązać z dużym zaangażowaniem czasowym i niekiedy sporym stresem. Co więcej, warunki umów kredytowych różnią się miedzy sobą, a te z pozoru niewielkie różnice mogą przekładać się na dziesiątki tysięcy PLN kosztów, których możesz uniknąć…

Pośrednictwo kredytowe jest zawodem regulowanym, który podlega kontroli KNF-u. Co to oznacza dla Klienta? Przede wszystkim, możliwość uzyskania rzetelnych informacji, ponieważ pośrednikami kredytowymi mogą być osoby, które zdadzą egzamin weryfikujący ich wiedzę i kompetencje. Po drugie, brak dodatkowych kosztów – za pracę doradcy kredytowego płacą banki. Zastanawiasz się pewnie, czy to na pewno dobrze? Banki płacą pośrednikom kredytowym za pracę, którą w przypadku ich braku, musieliby wykonać pracownicy banku w oddziałach, dlatego nie da się zaoszczędzić, idąc po kredyt bezpośrednio do banku.

Praca eksperta polega na tym, aby doskonale znać aktualne oferty kredytowe dostępne na rynku. Zawsze podkreślamy, że w Finamax dobieramy kredyt do klienta, nigdy na odwrót. Posiadamy specjalistyczne know-how, które pozwala określić, jaki produkt finansowy będzie najlepiej pasował do oczekiwań i możliwości konkretnej osoby. W zależności od tego, czy zależy Ci na najniższej miesięcznej racie, czy na najtańszym kredycie (to zazwyczaj nie idzie w parze), czy na jak najszybszym uzyskaniu środków lub liberalnym podejściu banku do źródeł Twoich miesięcznych dochodów… lub na czymś jeszcze zupełnie innym – znajdziemy oferty kredytów, które są najkorzystniejsze właśnie dla Ciebie. A to dopiero początek naszej pracy.

Ponieważ reprezentujemy klientów zazwyczaj w kilku bankach jednocześnie, korzystając z naszej pomocy oszczędzisz sporo czasu. Nasi eksperci (choć nie są terapeutami ;)) pomogą Ci również  zachować komfort psychiczny i uniknąć niepotrzebnego stresu, udzielając szczegółowych informacji dotyczących przebiegu procesu kredytowego i biorąc na siebie większość związanych z nim formalności.

Dużo rozmawiamy. Nie tylko z naszymi klientami, ale również z pracownikami banków. Dzięki temu wiemy, z którym bankiem warto negocjować i w jakim zakresie. Czasem uda nam się zejść z marży, innym razem obniżyć prowizję lub opłatę za wcześniejszą spłatę. Zrobimy wszystko, aby  umowa kredytowa, którą podpiszesz, była korzystniejsza od standardowej.

Proces kredytowy jest długi i skomplikowany, dlatego warto mieć go pod kontrolą. Jeśli korzystasz z pomocy doradcy kredytowego, to on będzie czuwał nad tym, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem i informował Cię systematycznie o statusie Twojego wnioski kredytowego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pośredniczymy również w wymianie informacji miedzy bankiem a Twoim deweloperem. Wygodne, prawda?

Kiedy już otrzymasz pozytywną decyzję kredytową oraz wzór umowy kredytowej, będziemy do Twojej dyspozycji, aby wspólnie omówić paragrafy dotyczące parametrów cenowych oferty oraz kwestie związane z uruchomieniem kredytu i innymi warunkami, które będziesz musiał spełnić w trakcie trwania umowy. Wiemy, że zapisy umów bankowych są skomplikowane i często mało czytelne, dlatego  też nauczyliśmy się je tłumaczyć na język bardziej przyjazny klientowi. Możesz też liczyć na naszą pomoc przy uruchomieniu kredytu. Jesteśmy Ekspertami, którzy będą z Tobą na każdym etapie procesu kredytowego pomagając uzyskać najlepszy kredyt hipoteczny. Nasz zespół tworzą osoby od lat związane z branżą finansową i pośrednictwem kredytowym, których niepodważalnym atutem jest ogromne doświadczenie oraz swego rodzaju odpowiedzialność społeczna – Jako Eksperci kredytowi wiemy, że pomagamy naszym Klientom spełniać ich marzenia o własnym mieszkaniu, dlatego to co robimy jest WAŻNE.

 

Na zakończenie, krótki  quiz – skontaktuj się z naszym Ekspertem, jeśli odpowiesz „TAK” przynajmniej na dwa z poniższych stwierdzeń ;):

  • Nie dysponujesz dużą wiedzą o produktach finansowych, więc przyda Ci się pomoc w wyborze najkorzystniejszego kredytu hipotecznego spośród ofert dostępnych na rynku.
  • Nie dowierzasz reklamom i chcesz wiedzieć, jakie są plusy i minusy każdej bankowej promocji.
  • Cenisz swój czas, dlatego kontakty z bankiem oraz wypełnianie skomplikowanych dokumentów wolisz zostawić profesjonaliście.
  • Zamiast słuchać „wujka Google” , wszystkie wątpliwości dotyczące umowy kredytowej wolisz wyjaśniać na bieżąco z  kimś, kto się na tym zna.
  • Lubisz spać spokojnie, wiedząc że ktoś dba o Twoje interesy.

ZOSTAŃ
W DOMU

Spotkaj się z Ekspertem kredytowym on-line

Zamów rozmowę video z Ekspertem
Zostaw swoje dane a nasz Ekspert skontaktuje się z Tobą
Zgody marketingowe:
  • Administratorem danych osobowych jest Finamax Sp. z o.o... Więcej »« Zwiń

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie połączeń telefonicznych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości elektronicznych