Aktualności

Informacje

Nie czekaj na spadek cen mieszkań

Patrząc na trendy rynkowe nie możemy spodziewać się spadku cen nieruchomości. Pandemia ma wpływ na rynek, ale nie spowodowała obniżki cen lokali mieszkalnych. Drugi kwartał 2020 roku był słaby dla branży deweloperskiej.  Od czerwca, czyli od momentu zniesienia lockdownu, sytuacja po woli wraca jednak do normy. Ceny mieszkań nadal rosną, choć nieco wolniej niż w ostatnich latach.

Wpływ lockdownu

W Polsce sprzedaż mieszkań w II kwartale 2020 roku na największych rynkach w Polsce zmniejszyła się w porównaniu do I kwartału o ponad 64%. Popyt na mieszkania szybko się jednak odbudowuje. Wyniki sprzedaży od czerwca przekraczają oczekiwania ekspertów. Pandemia nie spowodowała opóźnień w realizacji prac budowlanych. Deweloperzy tylko na części trwających inwestycji  i to na krótko wstrzymali prace budowlane. Rozpoczęli też wiele nowych inwestycji. Oznacza to, że nie ma ryzyka załamania podaży dostępnych na rynku mieszkań.

Dla Klientów planujących zakup mamy dobrą wiadomość. W II kwartale, przez nagły spadek popytu, zwiększył się wybór mieszkań, które w niedługim czasie będą oddawane do użytkowania. Wielu Klientów zrezygnowało z zakupu w marcu i kwietniu, co przełożyło się na zwiększenie oferty gotowych do zakupu mieszkań o 10%.

Prognozy

Pomimo pandemii Polska gospodarka nie uległa załamaniu, a od 2021 r. sytuacja ma się poprawiać. Nie dotknęła nas potężna fala zwolnień, wiele firm dostosowuje się do zmienionej przez pandemię rzeczywistości. W II kwartale banki ograniczyły dostępność kredytów hipotecznych, gdyż wzrosły wymagania stawiane potencjalnym kredytobiorcom. Teraz znowu staje się on łatwiejszy. Banki oferują wiele promocji, proponują Klientom lepsze niż w II kwartale warunki. Rynkowi nieruchomości zajmie jeszcze wiele czasu powrót do poziomu sprzed pandemii, ale na pewno sprzedaż mieszkań będzie systematycznie rosła. Rosły też będą ceny mieszkań, choć tutaj na pewno będzie widać duże dysproporcje wzrostów w zależności od metrażu mieszkania, czy ilości pokoi.

Dobry czas na zakup mieszkania

Jeśli planujesz zakup mieszkania, to zdecydowanie jest to dobry czas na zrealizowanie tych planów.

Dzięki dużej ilości mieszkań, których budowa niedługo zostanie ukończona masz szanse szybko zamieszkać w swoim nowym „M”. Jeśli możesz zaczekać, to też będziesz mieć jeszcze duży wybór mieszkań w dogodnych lokalizacjach. Dzięki promocjom oferowanym przez deweloperów możesz kupić mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Promocji jest jednak mniej niż w II kwartale. Dodatkowo banki wprowadzają akcje promocyjne. W ofertach banków nadal można znaleźć oferty z 10% wkładem własnym. Są też takie, których całkowite koszty są porównywalne z tymi sprzed pandemii.

Klienci planujący zakup mieszkania na kredyt mogą skorzystać z pośrednictwa naszego Eksperta kredytowego. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na https://finamax.pl/kontakt/ lub spotkać się z Ekspertem w jednym z biur sprzedaży obsługiwanych przez nas Inwestycji  https://finamax.pl/obsluga-inwestycji/

ZOSTAŃ
W DOMU

Spotkaj się z Ekspertem kredytowym on-line

Zamów rozmowę video z Ekspertem
Zostaw swoje dane a nasz Ekspert skontaktuje się z Tobą
Zgody marketingowe:
  • Administratorem danych osobowych jest Finamax Sp. z o.o... Więcej »« Zwiń

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie połączeń telefonicznych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości elektronicznych